Pyöräedun käyttöönotto ja julkaisu henkilöstölle

GoByBiken pyöräedun käyttöönotto on helppo ja nopea prosessi. Saat meiltä valmiit materiaalit, joilla etu on helppo julkaista työntekijöillenne!

Etkö ole vielä liittynyt palveluun?

Liity asiakkaaksemme osoitteessa https://link.gobybike.fi/liity

1. Sähköisen sopimuksen allekirjoittaminen

Ensimmäinen vaihe asiakkuuden viimeistelyssä on sähköisen sopimuksen allekirjoittaminen. Lähetämme palvelusopimuksen allekirjoittajaksi nimeämällenne henkilölle sähköisen palvelusopimuksen allekirjoitettavaksi heti asiakkaaksi liityttyänne.


2. Asiakkuuden viimeistely asiakassivuilla

Ohjeistamme pyöräetuvastaavaanne viimeistelemään asiakkuus asiakassivuilla. Viimeistely on kevyt toimi, joka sisältää mm. valmiiksi luomamme pyöräetupolitiikan tarkistamisen, mahdollisten toisten henkilöiden lisäämisen vuokrasopimusten allekirjoittajiksi ja/tai asiakasivujen käyttäjiksi sekä laskutus- ja raportointitietojen asettamisen.


3. DOKS-tietopyynnön täyttäminen

Lähetämme pyöräetuvastaavallenne pyynnön täyttää tietopyyntö asiakkaan tosiasiallisista edunsaajista. Kyseessä on rahanpesulain velvoittama tietopyyntö, jonka toteuttamiseen käytämme DOKS-palvelua.

Tarkistamme samanaikaisesti yrityksenne luottoluokituksen ja nimenkirjoitusoikeudet. Kun kaikki on kunnossa ja DOKS-tietopyyntö on täytetty, voi pyörien hankinta alkaa.

4. Pyöräedusta tiedottaminen henkilöstölle

Asiakassivujemme materiaalit -osiosta löydätte kattavat materiaalit edusta viestimiseen

Pyörän hankinta

Tarkemmat pyörän hankkimisen ohjeet löytyvät työntekijän toimintaohje-sivulta.

Jäikö jokin askarruttamaan? Ota yhteyttä Ota yhteyttä